شرط و شروط استاندار تهران درباره زیست شبانه

همشهری‌آنلاین: استاندار تهران در حاشیه افتتاح گذر مهارت و نمایشگاه دستاوردها درمورد زیست‌شبانه گفت: زیست‌شبانه اگر شبیه به این نمایشگاه باشد با آن مخالفتی نداریم و در برگزاری آن کمک خواهیم کرد، زیرا متولی‌ دارد؛ درواقع اگر دستگاهی اعلام کند نیازمند برپایی چنین اقدامی است کمک خواهیم کرد، اما اگر منظور از زیست شبانه قدم‌زدن باشد با آن مخالف‌ایم.

 

به گزارش شهرنوشت، در نخستین روز هفته ملی مهارت، نمایشگاه دستاوردهای مهارتی با ۵۲ غرفه، با حضور انوشیروان محسنی بندپی استاندار تهران، سلیمان پاک‌سرشت رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای، محمد مهدی زاهدی رئیس کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی و محمدرضا دهداری‌پور شهردار منطقه ۶افتتاح شد.

استاندار تهران

استاندار تهران

«گذر مهارت و نمایشگاه دستاوردهای مهارتی» با ۵۲ غرفه و در راستای شناساندن مشاغل نوین با همکاری سازمان فنی و حرفه‌ای، شهرداری منطقه ۶ و سازمان رفاه، خدمات و مشارکت‌های اجتماعی شهرداری تهران، سه‌شنبه شب(اول امرداد) در بوستان لاله افتتاح شد.

در این نمایشگاه غرفه هایی در زمینه‌های صنایع دستی، جواهرات، طراحی صنعتی، گیاهان دارویی، درودگری، پیرایش و گریم، صنایع غذایی، هنرهای دستی و خوشنویسی، پرورش گیاهان آپارتمانی، عکاسی، تجهیزات الکترونیک و حفاظتی، ایمنی و بهداشت طراحی و دوخت و همچنین بخش استارت آپ‌ها، اقدام به عرضه محصولات و آموزش مهارت‌های فنی مورد نیاز به علاقمندان کردند.

انوشیروان محسنی بندپی، استاندار تهران در حاشیه این مراسم با اشاره به رشته‌ها و صنایع مختلف حاضر در این نمایشگاه، گفت: این غرفه‌ها توانستند شرایطی را فراهم کنند تا علاقمندی در جوانان ایجاد شود. باید شرایطی فراهم کنیم که خانواده‌ها و فرزندانشان به این سمت و سو حرکت کنند و علاوه بر آموزش‌های تئوری، مهارت‌های فنی و حرفه‌ای را نیز بیاموزند.

او در حاشیه این مراسم در پاسخ به سوال خبرنگاران در مورد وضعیت زیست شبانه گفت: زیست شبانه اگر شبیه به این نمایشگاه باشد ما با آن مخالفتی نداریم و در برگزاری آن کمک و تشویق خواهیم کرد، زیرا متولی‌ای دارد به نام سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای که آموزش جوانان را دنبال می‌کند. در واقع هر جا دستگاهی به عنوان متولی اعلام کند که نیازمند برپایی چنین اقداماتی است ما کمک خواهیم کرد، اما اگر منظور از زیست شبانه قدم‌زدن باشد ما به درستی با آن مخالف هستیم.

سلیمان پاک سرشت، رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای گفت: این نمایشگاه‌ها در ۱۱ بوستان دیگر تهران نیز برپاست. از خانواده‌ها دعوت می‌کنیم به همراه فرزندانشان به این غرفه‌ها سری بزنند و اجازه دهند که فرزندانشان با این فعالیت‌ها آشنا شوند.

پاک سرشت با بیان این‌که اکثر غرفه‌های برپاشده مربوط به بخش خصوصی و آموزشگاه‌های آزاد است، گفت: در کشور ۲۴ میلیون و ۵۰۰ هزار شاغل داریم که تنها دو میلیون و ۳۰۰ هزار نفر در بخش دولتی مشغول به کار هستند و اشباع شدن مشاغل بخش دولتی نشان می‌دهد که آموزش ما باید به سمت تربیت افراد برای اشتغال در بخش خصوصی برود.

گفتنی است این نمایشگاه از ساعت ۱۸ تا ۲۳ تا ششم امرداد میزبان علاقمندان در بوستان لاله است.

Comments are closed.