سیر صعودی و نگران کننده ابتلا به کرونا در اردبیل

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی اردبیل خبر داد؛

سیر صعودی و نگران کننده ابتلا به کرونا در اردبیل

سیر صعودی و نگران کننده ابتلا به کرونا در اردبیل

اردبیل- سرپرست دانشگاه علوم پزشکی اردبیل با ابراز نگرانی از سیر صعودی آمار ابتلا به کرونا در اردبیل، از بستری ۵۲ بیمار جدید و فوت ۲ نفر بر اثر بیماری کرونا در این استان خبر داد.

شهرام حبیب زاده در گفتگو  عنوان کرد: در ۲۴ ساعت گذشته تعداد ۵۲ بیمار در مراکز درمانی استان بستری شدند که آماری نگران کننده و بی سابقه در دو ماه اخیر است.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی اردبیل با ابراز تأسف از فوت ۲ نفر بر اثر ابتلاء به بیماری کرونا در استان اردبیل، اظهار کرد: در حال حاضر تعداد ۲۸۸ نفر در مراکز درمانی استان بستری هستند که از این تعداد ۶۱ بیمار بدحال در بخش مراقبت‌های ویژه تحت درمان هستند.

وی آمار بهبود یافتگان در شبانه روز گذشته را ۳۹ نفر عنوان کرد و گفت: با ترخیص این تعداد از بیماران، خوشبختانه آمار کل بهبودیافتگان کرونا در استان اردبیل به ۷ هزار و ۴۹۵ نفر رسید.

هر‬ گونه مراسم و دور همی ممنوع

حبیب زاده با بیان اینکه استان اردبیل از نظر انتشار ویروس کرونا در وضعیت قرمز قرار دارد، افزود: با توجه به اینکه در ماه ربیع الاول معمولاً مراسم جشن و عروسی برگزار می‌شود و با توجه به نامساعد بودن و سردی هوا مراسم در منازل و مکان سرپوشیده برگزار می‌شود این دو عامل باعث انتشار بیشتر ویروس کرونا خواهد شد از عموم مردم درخواست داریم با لغو هرگونه مراسم، ما را در مهار شیب صعودی و نگران کننده کرونا همراهی کنند.

Comments are closed.