پرمصرف هاي برق خوش مصرف شدند

وزير نيرو از پيوستن بخش قابل توجه مشتركان پرمصرف برق پارسال به مشتركان خوش مصرف امسال خبر داد.

 

پرمصرف هاي برق خوش مصرف شدند

پرمصرف هاي برق خوش مصرف شدند

به گزارش خبرگزاري صداوسيما، رضا اردكانيان در حاشيه جلسه هيات دولت با اشاره به اين كه قطع برق برخي ادارات دولتي پرمصرف در زمان اوج مصرف آنها را توجيه و تنبيه كرده است، افزود: در روزهاي گذشته برق برخي ادارات دولتي پرمصرف با تصميم استاندار تهران در زمان اوج مصرف قطع و پس از پايان زمان اوج مصرف دوباره وصل شده است كه طبق گزارش هاي ارسال شده توجه و تنبيه كافي انجام شده است.

وي با بيان اين كه سال گذشته به پيشنهاد وزارت نيرو موضوع ايجاد محدوديت براي مشتركان پرمصرف با اولويت شركت هاي دولتي در هيات وزيران به تصويب رسيده است، گفت: در عين حال كه انتظار رعايت الگوي مصرف در بخش خانگي، تجاري و اداري وجود دارد، اما برخورد با مشتركان پرمصرف را در بخش دولتي شروع كرديم.

وزير نيرو با اشاره به مصوبه هيات وزيران درخصوص تغيير ساعات اداري در 19 خرداد و 13تير سال گذشته ادامه داد: در مصوبه اول تغيير ساعت اداري در چهار استان و در مصوبه دوم در همه استان هاي كشور مصوب شد كه با توجه به اطلاعات ارسال شده از سوي شركت توزيع برق، دما و شرايط، استانداران براي تغيير ساعت تصميم بگيرند.

اردكانيان كاهش فشار دستگاه هاي سرمايشي به شبكه برق و جلوگيري از كمبود و قطع برق و بروز خاموشي را هدف از اجراي اين مصوبه دانست و افزود: اين طرح سبب مديريت مصرف معادل 2000مگاوات برق در كشور شد.

تخليه حساب هاي بانكي با پيامك تقلبي قطع يارانه

كلاهبرداران از طريق ارسال پيامك هاي تلفن همراه مبني بر اين كه يارانه شما قطع شده است، اقدام به كسب اطلاعات و تخليه حساب مشتريان بانكي مي كنند.

بانك ملي ايران گزارش داد: به تازگي كلاهبرداران در برخي مناطق محروم و دور افتاده كشور در شگردي جديد، پيامكي را با اين عنوان كه «يارانه شما قطع شده است و جهت اطلاع از يارانه خود به لينك زير مراجعه كنيد» از طريق تلفن همراه به مردم ارسال مي كنند.

در اين روش، برخي مشتريان بدون در نظر گرفتن مخاطرات موجود به نشاني دريافتي مراجعه و اطلاعات حساب و كارت خود نظير رمز دوم و CVV2  را ثبت  و سارقان و كلاهبرداران پس از جمع آوري اطلاعات مشتريان، حساب هاي آنها را تخليه كرده اند.

بانك ملي ايران اعلام كرد: براي پيشگيري از هرگونه كلاهبرداري احتمالي و متضرر شدن، به هيچ عنوان اين گونه تماس ها را ترتيب اثر نداده، در صورت دريافت اين گونه پيامك هاي مشكوك، هوشياري لازم را داشته باشند و مراتب را به حراست بانك يا مسوولان انتظامي گزارش دهند.

احتمال تنش آبي، براي 7 استان

وزارت نيرو اعلام كرد: بر اساس پيش بيني ها بيشترين احتمال تنش در استان هاي اصفهان، بوشهر، خراسان رضوي، سيستان و بلوچستان، فارس، كرمان و هرمزگان رخ خواهد داد، در حالي كه 59 شهر كشور در اين ارتباط مورد پيمايش قرار گرفتند.

براساس بررسي صورت گرفته 59 شهر كشور امسال از نظر سطح تنش در وضعيت قرمز (كمبود بيشتر از 20درصد) قرار دارند و در پيك مصرف روزانه احتمال كمبود آب در آنها وجود دارد. در اين سطح از تنش آبي 25 شهر داراي كمبود توليد بيشتر از 20درصد و داراي مخزن كافي و 34 شهر داراي كمبود توليد بيشتر از 20درصد و كمبود مخزن هستند.

تابستان امسال 34 شهر از نظر سطح تنش در وضعيت نارنجي (كمبود بين 10 تا 20درصد) قرار دارند و در پيك مصرف روزانه احتمال كمبود آب در آنها وجود دارد. در اين سطح نيز 17 شهر داراي كمبود توليد بين 10 تا 20درصد و داراي مخزن كافي و 17 شهر داراي كمبود توليد بين 10 تا 20درصد و كمبود مخزن هستند. 140 شهر كشور تابستان امسال از نظر سطح تنش در وضعيت زرد قرار دارند و در پيك مصرف ساعتي احتمال كمبود آب در آنها وجود دارد. بر اساس بررسي صورت گرفته 14شهر اين سطح داراي كمبود توليد كمتر از 10 درصد و كمبود مخازن ذخيره، هفت شهر داراي كمبود توليد كمتر از 10درصد و داراي مخزن كافي و 119 شهر فاقد كمبود توليد و داراي كمبود مخزن هستند.

Comments are closed.