«پيشوني سفيد» سريال مي شود

سيدجواد هاشمي بازيگر و كارگردان سينما و تلويزيون در حوزه توليدات كودك و نوجوان درباره فعاليت هاي اخير خود در اين حوزه به مهر گفت: من اخيرا پيشنهاد ساخت سريال انيميشن «پيشوني سفيد» را به تلويزيون دادم و درباره آن صحبت هاي مقدماتي با مديران داشته ام.

 

 

«پيشوني سفيد» سريال مي شود

«پيشوني سفيد» سريال مي شود

وي كه به تازگي پروانه ساخت فيلم سينمايي «تورنادو» را هم دريافت كرده، درباره ساخت سريال براساس سه گانه سينمايي خود در تلويزيون عنوان كرد: زماني برندها از تلويزيون به سينما منتقل مي شدند مثل كلاه قرمزي يا مدرسه موش ها و حالا مي توان اين رويكرد را برعكس كرد چون آثاري در سينما داريم كه مورد استقبال قرار گرفته اند و مي توانيم همين آثار را در تلويزيون هم بسازيم.

هاشمي در ادامه با اشاره به نبود بودجه و تاثير آن بر حوزه كودك و تعطيل شدن برنامه هايي مثل «محله گل و بلبل» اضافه كرد: هرچقدر با ساخت برنامه به كودكان بيشتر توجه شود باز هم كم است، تنها محله گل و بلبل كافي نيست و كارهاي تركيبي از اين دست در حوزه كودك بيشتر بايد ساخته شود. با اين حال كسر بودجه تلويزيون روي بخش كودك هم اثر گذاشته است و به نظر مي آيد تلويزيون در سال هاي اخير براي توليداتش بودجه نداشته است.

هاشمي اضافه كرد: اين معضل كم توجهي به كودكان نه فقط در تلويزيون كه در سينما هم وجود دارد و فعلا بچه ها در حاشيه هستند.

وي در پايان سخنانش عنوان كرد: تلويزيون شايد به زعم مسوولانش دارد پوست اندازي مي كند و تغيير رويه و سليقه مي دهد. در جشنواره پويانمايي شنيديم كه تلويزيون حدود 25 درصد توليدات پويانمايي را افزايش داده و به اين ترتيب به اين بخش توجهي خاص داشته و اين اميدواركننده است.
مهدي فرجي تهيه كننده سريال «نون خ» درباره اظهاراتي كه روز گذشته به نقل از سعيد آقاخاني در فضاي مجازي منتشر و منجر به شكل گيري شايعه احتمال انصراف اين كارگردان از توليد فصل دوم سريال نون خ شده بود، به مهر گفت: پيرو انتشار اين اظهارات من با سعيد آقاخاني صحبت كردم، او تعجب كرد كه چرا مواضعش اين گونه منعكس شده است. آقاخاني به طور جدي و محكم كارش را انجام مي دهد و روي متن هايي كه نوشته مي شود نظارت دارد. به زودي هم به صورت جدي تر پيش توليد را شروع مي كنيم و خيلي اميدوار هستيم اواخر شهريور كار را كليد بزنيم.

فرجي تاكيد كرد: سعيد آقاخاني در حال حاضر كار پروژه را پيش مي برد و سريال نون خ با نظارت او جلو مي رود، بازبيني و انتخاب مكان هاي فيلم برداري هم در حال انجام است.

وي ادامه داد: نگارش سريال در حال انجام است و آقاخاني با نويسنده جلساتي برگزار مي كند، ان شاءالله به زودي پنج قسمت اول فيلمنامه سريال هم كامل مي شود و به طور جدي از بازيگران  دعوت مي كنيم.

تهيه كننده نون خ در پايان در واكنش به نبود بودجه از طرف تلويزيون براي شروع پروژه ها عنوان كرد: مديران شبكه مدام پيگير سريال هستند و كار را دنبال مي كنند و نسبت به توليد سري دوم دغدغه دارند. خود من به اتفاق آقاي آقاخاني جلساني را با مديرگروه و مدير شبكه داشته ايم و درباره محتوا و موضوع صحبت كرده ايم.

Comments are closed.