کشف و ضبط محموله بزرگ عاج فیل در سنگاپور

به گزارش ایسنا، این محموله قاچاق عاج به ارزش ۱۲.۹ میلیون دلار از حدود ۳۰۰ راس فیل آفریقایی گرفته شده و از طریق سنگاپور از جمهوری کنگو به سمتویتنام در حال ارسال بوده است.

این محموله هم‌چنین شامل سومین محموله بزرگ امسال فلس پانگولین در سنگاپور و حاوی ۱۱.۹ تن فلس‌ پانگولین بوده که به کشتار نزدیک به ۲۰۰۰ پانگولین انجامیده و به ارزش حدود ۳۵.۷ میلیون دلار برآورد شده است.

پانگولین نوعی مورچه‌خوار پولک‌دار و یکی از پستانداران پرطرفدار در بین قاچاقچیان حیوانات در جهان است. گوشت این جانور در چین و ویتنام بسیار پرطرفدار بوده و از فلس‌های‌ آن در طب سنتی چینی استفاده می‌شود، هر چند که خواص آن در جامعه پزشکی همیشه مورد بحث بوده است.

مقامات سنگاپور اعلام کرده‌اند این محموله ضبط شده عاج فیل و فلس پانگولین به منظور جلوگیری از بازگشت آن‌ها به بازار نابود خواهد شد.

قاچاق این محموله مدت کوتاهی پس از کشف و ضبط محموله ۹.۱ تنی در ویتنام صورت گرفته که طبق اعلام یک سازمان غیرانتفاعی زیست محیطی، بزرگ‌ترین محموله قاچاق حیات وحش جهان بوده است.

در ماه‌های اخیر محموله‌های قاچاق حیات وحش متعددی از جمله شاخ کرگدن‌ها در سنگاپور، هنگ کنگ و ویتنام کشف و ضبط شده است.

 عاج فیل

عاج فیل

طبق اعلام مقامات صندوق جهانی حیات وحش (WWF) سنگاپور به دلایلی از جمله ارتباط جهانی و ‌هم‌چنین وجود یک بازار داخلی کوچک که در آن عاج‌های پیش از دهه ۹۰ میلادی می‌توانند به صورت قانونی به فروش برسند، همیشه در تجارت جهانی عاج نقش داشته است.

تداوم این قاچاق‌های در مقیاس بزرگ، سندی قوی از جرایم سازمان یافته در پس تجارت غیر قانونی حیات وحش است که از طریق سنگاپور صورت می‌گیرد.

بنابر گزارش رویترز، مقامات سنگاپور کنوانسیون تجارت بین‌المللی گونه‌های در معرض خطر جانوری و گیاهی حیات وحش (CITES) را به امضا رسانده و متعهد به تلاش جهانی برای جلوگیری از تجارت غیر قانونی حیات وحش شده‌اند.

کد خبر 449091

Comments are closed.