گویا متولی فوتبال مرده است/ مجلس جای رتق و فتق فوتبال نیست

گویا متولی فوتبال مرده است/ مجلس جای رتق و فتق فوتبال نیست

مدیرعامل باشگاه فولاد خوزستان با انتقاد از مدیران فوتبال ایران گفت: کجای دنیا فوتبال را به پارلمان‌هایش می فرستد و هوادارش مجبور می شود به نماینده پارلمان پناه ببرد؟

طی هفته‌های گذشته و در پی بالا گرفتن مشکلات مالی استقلال و پرسپولیس، تعدادی از طرفداران دو تیم فوتبال استقلال و پرسپولیس مقابل مجلس تجمع کردند و خواستار اصلاح این شرایط شدند. نمایندگان مجلس هم در پی این اعتصابات، جلساتی را با پیشکسوتان و کارشناسان دو تیم برگزار کردند.

به گفته محمدمهدی فروردین رئیس فراکسیون ورزش، حل بخشی از مشکلات مالی دو باشگاه در پرونده وینفرد شفر و برانکو ایوانکوویچ سرمربیان سابق استقلال و پرسپولیس نتیجه همین جلسات بوده است.

با این حال سعید آذری مدیرعامل باشگاه فولاد خوزستان امروز با انتشار پیامی از این وضعیت فوتبال و مسئولان آن به خاطر رویکردشان انتقاد کرد:

«پربیننده ترین و پرطرفدارترین ورزش جهان، صنعت پول سازی که اجراکنندگان آن در قالب بنگاه‌های اقتصادی در سراسر جهان به جز ایران سال‌های سال است به مفهوم واقعی صنعتی آن پی برده‌اند. ورزشی که تکلیفش در همه جای کره خاکی مشخص است، متولیان اصلی آن نیز کاملاً معین شده و سیستم‌های مدیریت آن. اما ما با فوتبال و هوادارانش چه کردیم؟ چرا بایستی آنچنان مردم را از خود و مدیریت خود ناامید کنیم که عملاً تمامی قوانین سیستمی این زیباترین دورهمی جهان را با شیوه‌ای منحصر به فرد نابود کنیم.

متولی فوتبال ایران کیست؟ مدیران فدراسیون و سازمان لیگش چه کاره‌اند؟ مدیران باشگاه‌های بزرگش را چه کسانی منصوب می‌کنند؟ تا چه زمانی سیاسیون و دولتی هایش می‌خواهند عرصه فوتبال را تحت سیطره خود در بیاورند؟ هیات مدیره هایش از کجا می آیند؟ با چه تخصصی؟ هوادارانش چه گناهی دارند؟ چرا آنها را هر روز به سازمان جدیدی حواله می‌دهیم؟ ما با فوتبال چه کردیم و چه می‌کنیم؟ کجای دنیا فوتبال را به پارلمان هایش می‌فرستد و هوادارش مجبور می‌شود به نماینده پارلمان پناه ببرد؟

تمام اینها یک پاسخ دارد. ایران. ولی چرا؟ جوابش ساده است. متولی فوتبال گویی مرده است. هر روز آزموده‌ای را که قبلاً آزموده به فوتبال بر می‌گرداند. مدیرانش بی تخصص هستند و عشق شهرت. بی مسئولیتی موج می‌زند در وانفسای بی در و پیکرش. و این میانه وای بر هوادار است. با هر رنگی با هر عقیده‌ای. جمع کنیم بساط بی تدبیری را. پارلمان محل قانون گذاری است، محل رتق و فتق فوتبال نیست. هوادار را عذاب ندهیم و با آدرس غلط گمراه نکنیم.»

Comments are closed.