گروه کوبه ای تهران رونمایی شد

گروه «کوبه ای تهران» از مجموعه های تازه تاسیس موسیقی در نهمین روز از برگزاری جشنواره موسیقی فجر اولین کنسرت رسمی خود را برای مخاطبان اجرا کرد.
خبرگزاری مهر: اولین کنسرت رسمی گروه تازه شکل گرفته «کوبه ای تهران» به سرپرستی حسین رضایی نیا نوازنده دف چهارشنبه شب ۲۸ بهمن ماه در نهمین روز از برگزاری سی و یکمین جشنواره موسیقی فجر در تالار وحدت تهران برگزار شد.

در این کنسرت که همچون اغلب اجراهای چند روز گذشته جشنواره با ترکیب کاملا سازی چیده شده گروه کوبه ای تهران متشکل از حسین رضایی نیا دف، همایون نصیری پرکاشن، مرشد مهرگان ضرب زورخانه، کامبیز گنجه ای تمبک و وحید اسداللهی نقاره قطعاتی را برای مخاطبان اجرا کردند که با توجه به آنسامبل کوبه ای کنسرت و اجرای قطعاتی که از ریتم تندتری نسبت به آنچه که تاکنون مخاطبان موسیقی ایرانی با آن مواجه بودند، فضای برنامه با استقبال خوب مخاطبان روبه رو شد.

784834_671

این گروه نوپای موسیقی که اعتقاد دارند سازهای کوبه ای قلب تپنده کنسرت های موسیقی است، کنسرت شب گذشته خود را با ضرب زورخانه مرشد مهرگان از اساتید پیشکسوت موسیقی زورخانه آغاز کردند و در ادامه با قطعاتی که به صورت بداهه اجرا شد کار را ادامه دادند در نهایت نیز هر یک از اعضای گروه با تک نوازی های خود کنسرت را پایان دادند.

حسین رضایی نیا در بخش پایان کنسرت ضمن معرفی دوباره اعضا به مخاطبان، بیان کرد: برای اولین بار است که ما پنج نفر دور هم جمع شدیم تا استارتی برای کارهای آینده داشته باشیم. برای من باعث افتخار بزرگی است کنار دوستانی هستیم که همگی آنها از بهترین نوازندگان سازهای کوبه ای ایران هستند و من امیدوارم با همراهی این هنرمندان از این پس برنامه های بهتر و مستمری را اجرا کنیم.

کنسرت گروه کوبه ای تهران یکی از پرجمعیت ترین کنسرت های نهمین روز از برگزاری سی و یکمین جشنواره موسیقی فجر بود که بعد از اجرای «بلکه سیسکو» از کشور مالی با عنوان «سیری در ریتم های ایران زمین به همراه شاهنامه خوانی»، برای مخاطبان اجرا شد.

نوشته گروه کوبه ای تهران رونمایی شد اولین بار در خبرداغ پدیدار شد.

روزنامه قانون

فستیوال فیلم

Comments are closed.