واکنش اسرائیل به پیروزی ارتش اسد

وزیر انرژی و زیرساخت رژیم صهیونیستی پیروزی‌های اخیر نیروهای ارتش سوریه در حلب و شمال این کشور را تهدیدی برای این رژیم دانست.
خبرگزاری ایسنا: وزیر انرژی و زیرساخت رژیم صهیونیستی پیروزی‌های اخیر نیروهای ارتش سوریه در حلب و شمال این کشور را تهدیدی برای این رژیم دانست.

تل‌آویو طی روزهای گذشته در قبال پیروزی‌های چشمگیر ارتش سوریه در حلب و شمال این کشور سکوت اختیار کرده بود اما این بار یووال اشتاینتز، وزیر انرژی رژیم صهیونیستی این سکوت را شکست و نسبت به این پیروزی‌ها هشدار داد.

وی گفت: تحولات میدانی اخیر در شمال سوریه موجب نگرانی تل‌آویو است و خطر شدیدی را در درازمدت برای تل‌آویو به وجود می‌آورد؛ خطری که بسیار بزرگتر از تهدید مسلح شدن حزب الله به سلاح پیشرفته و تهدید جنبش حماس و تونل‌هایش است.

اشتاینتز مدعی شد که این خطر همچنین با حضور نظامی و اطلاعاتی ایران در سوریه مرتبط است طوری که امکان دارد حضور نظامی ایران به سمت مرزهای شمالی اسرائیل و ارتفاعات جولان نیز در صورت رسیدن پیروزی‌های ارتش سوریه افزایش یابد.

وی مدعی است: اسرائیل هرگز در جنگ سوریه مداخله نخواهد کرد. خطر حضور نظامی ایران در ارتفاعات جولان خطر بزرگتری برای اسرائیل است. ما باید هم‌پیمانانمان از جمله آمریکا را متوجه این خطر کنیم.

اشتاینتز دستاوردهای اخیر ارتش سوریه را تغییری در “تراز استراتژیک” دانست و گفت: آنچه در سوریه اتفاق می‌افتد عملیات خطرناکی است که می‌تواند تأثیر بسیار خطرناکی روی اسرائیل بگذارد. ایران تونل‌های غزه نیست بلکه یک قدرت سرسخت است و ما نمی‌توانیم توانایی‌ها، امکانات و نیروهایش را نادیده بگیریم.

وی ادعا کرد: من نگران این هستم که بهای پیروزی ارتش سوریه علیه داعش را با مستقر شدن نیروهای ایرانی در مرزهای شمالی‌مان بپردازیم. همه در جهان نگران وحشی‌گری داعش و دنبال شکست دادن این گروه تروریستی هستند این مساله می‌تواند به نادیده گرفتن حزب الله و ایران منجر شود.

پیشتر شبکه دو تلوزیون رژیم صهیونیستی تنها نسبت به خطری که متوجه حلب است و پیامدهای سیطره ارتش سوریه بر این شهر هشدار داده بود.

در گزارش این شبکه آمده بود که حلب یک منطقه استراتژیک است و کنترل ارتش سوریه بر این منطقه به معنای پیروزی نظام است.

در این گزارش آمده است که باراک اوباما، رئیس‌جمهوری آمریکا و جان کری، وزیر خارجه مخالفان سوری را در دست ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه رها کرده‌اند. این مساله باعث شد تا بشار اسد، رئیس‌جمهوری سوریه و ایران بر آن‌ها پیروز شوند.

این شبکه اعلام کرد:‌ مناطق امنی که می‌گویند در شمال سوریه ایجاد می‌کنند امکان ایجادش وجود ندارد و ترکیه جرأت ندارد در مقابل روس‌ها کاری انجام دهد. آنچه که در شمال سوریه اتفاق افتاده در جنوب سوریه نیز احتمالا رخ خواهد داد و این مساله موجب می‌شود تا ما مستقیما با ایرانی‌ها و حزب الله رو در رو شویم.

روزنامه اسرائیل الیوم نیز نسبت به امکان سقوط شهر حلب هشدار داد و اعلام کرد: حمایتی که حزب الله، ایران و روسیه از نظام سوریه به عمل می‌آورند کار خود را کرده است درحالی که مخالفانی که از سوی آمریکا حمایت می‌شوند تنها حرف پوچ و بی‌فایده می‌شنوند.

پایگاه تایمز آو اسرائیل نیز نوشت: تنها طرفی که در شرایط کنونی می‌تواند همه چیز را به نفع مخالفان تغییر دهد عربستان است اما اگر تصمیم ریاض برای اعزام هزاران نیرو به سوریه درست باشد پیشگویی در این زمینه دشوار می‌شود.

نوشته واکنش اسرائیل به پیروزی ارتش اسد اولین بار در خبرداغ پدیدار شد.

فانتزی

باران دانلود

Comments are closed.