سقط جنین و جمله های ممنوع!

177366_485

دیدن عکسهایی در شبکه های اجتماعی مبنی بر باردار بودن یکی از دوستان و آشنایان میتواند برای زنی که دچار سقط جنین شده حس تلخی، حسادت غیرمنطقی و غم به بار بیاورد
به گزارش شفا آنلاین،از دست دادن جنینی که انتظار تولدش را میکشیدید، بدون شک تجربه ناخوشایندی است. علاوه بر این ممکن است از اطرافیان و از جمله همسرتان جمله هایی را بشنوید که بیشتر آزرده شوید. در اینجا برخی از جمله هایی که با از دست دادن جنین نباید به شما گفته شود را مرور میکنیم.

خب بهتر است بدانی که او فقط یک سلول بود
این شاید درست باشد (هرچند جنین از هفته پنجم میتواند ضربان قلب داشته باشد) اما از لحظه ای که تست بارداری او مثبت میشود، امید و آرزوی زیادی به زندگی خانوادگی اش تزریق میشود. بیولوژیکی یا استعاری او بیشتر از یک سلول است و شما برای زندگی که او ایجاد کرده و دوام نداشته باید اظهار تاسف کنید.

فکر میکنی به خاطر دوچرخه سواریت باشه یا باشگاه رفتنت؟
به اندازه کافی گناه و سرزنش در ذهن زنی که تازه جنینش را از دست داده در جریان است اینکه او آن مادر موفقی که هزاران سال است موجودی را خلق میکند، نیست و … او الان یک اقیانوس گناه بزرگ در ذهنش دارید حتی اگر با تمام توان سعی در سرکوب آن داشته باشد، پس لطفا دیگر اجازه ندهید فکر دیگری به ذهنش وارد شود.

این بد نیست
خب به نظر میرسد که این جمله احتمالا جمله بدی نباشد اما از سوی دیگر میتواند معنای بدی داشته باشد و این طور به نظر برسد که اتفاقا این رویداد بسیار بدی است. بنابراین ممکن است این ذهنیت را در مخاطب ایجاد کند که اتفاق ناگواری افتاده است ولی اینطور به او القا شود که چیزی نیست.

من باردارم
دیدن عکسهایی در شبکه های اجتماعی مبنی بر باردار بودن یکی از دوستان و آشنایان میتواند برای زنی که دچار سقط جنین شده حس تلخی، حسادت غیرمنطقی و غم به بار بیاورد و باعث شود او ساعتها گریه کند. بنابراین تا زمانی که حالتان بهبود پیدا نکرده بهتر است از این قبیل خبرها دوری کنید. ضمن اینکه افرادی که این خبر خوش را با خود دارند باید بدانند به چه کسی نباید این خبر را بدهند.

چند بار تلاش کردم
مانند جمله قبلی در این جمله نیز لازم نیست کسی درباره میزان تلاش شما برای بارداری چیزی بداند، همانطور که مهم نیست چه مقدار زمان برای بهبود بعد از سقط نیاز دارید. بنابراین به هیچ عنوان درباره زمانی که تصمیم به بارداری مجدد میگیرید با زنی که سقط جنین داشته صحبت نکنید چون احساس بدتری در او ایجاد میکند.

تا ۳ ماهگی نمیدانستم باردارم
زنی که سقط جنین داشته است نسبت به این جمله هم ممکن است حسادت داشته باشد چون اگر بخواهد دوباره باردار شود سه ماهه اول برای او با نگرانی زیادی همراه خواهد بود.

این خیلی سخت است
شما میتوانید بگویید که بارداری خیلی سخت است و اینکه بخواهید پدر و مادر شوید از آن هم سخت تر است اما خودتان هم خوب میدانید که آرخ همه این ناراحتی ها یک چیز شیرین هست و آن لذت والدین شدن است. لحظه ای که فرزندتان را در آغوشو میگیرید انگار همه آن ناراحتی ها و سختی ها از یاد میرود. بنابراین بهتر است در این مورد چیزی به مادری که تازه جنینش را از دست داده نگویید.

نوشته سقط جنین و جمله های ممنوع! اولین بار در خبرداغ پدیدار شد.

دانلود فیلم خارجی

استخدام ایران

Comments are closed.