راکعی: اصلاح‌طلبان علیرغم همه بدخلقی‌ها در صحنه مانده‌اند

فاطمه+راکعی+11یک فعال سیاسی اصلاح‌طلب گفت: اصلاح‌طلبان علیرغم همه بدخلقی‌ها در صحنه مانده‌اند و اسلام رحمانی که قرائت حضرت امام بوده را پذیرفته و خود را ملتزم به آن می‌دانند.

به گزارش ایلنا، فاطمه راکعی در گردهمایی سراسری جوانان اصلاح‌طلب که به همت حزب اسلامی کار در حسینیه جماران برگزار شد، اظهار داشت: تجدید میثاق با آرمان‌های امام و همچنین مسئله ردصلاحیت سیدحسن خمینی دو موضوع مهمی است که به یکدیگر مرتبطند که منجر به هراس و بیم انحصارطلبان و قیم‌مآبان شده است تا مانع از ورود افراد محبوب مردم به مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری شوند.

او اضافه کرد: بزرگترین علت رد صلاحیت گسترده اصلاح‌طلبان و همچنین ردصلاحیت یادگار امام که تاحدودی موضوع دیگر رد صلاحیت‌ها را تحت‌الشعاع خود قرار داد، همین نوع تفکر نادرست است.

دبیر کل جمعیت زنان مسلمان نواندیش خاطرنشان کرد: من به هیچ عنوان متوجه معنای این هراس بزرگ نیستم و این درحالی است که ما برای شورای نگهبان شأنی والا در نظام قائلیم و از این شورا انتظار داشتیم از آرای مردم صیانت و پاسداری کند.

او با اشاره به رد صلاحیت سیدحسن خمینی اعلام کرد: دلیل تعجب ما از این مسئله درباره یادگار امام آن بود که آقای سیدحسن خمینی از سوی بسیاری از مراجع تایید شده و در واقع رد صلاحیت او به معنای نادیده گرفتن نظر این عالمان و مراجع بزرگ بوده است که در حقیقت برای کمک به شورای نگهبان بود.

راکعی با اشاره به سابقه مدیریتی سیدحسن خمینی در مرکز نشر آثار امام و همچنین هوش و ذکاوت او و با تاکید براینکه سیدحسن خمینی شبیه‌ترین فرد به حضرت امام است، گفت: انتظار ما این است که نهادهای قانونی به روشنی دلایل رد صلاحیت آقای سیدحسن خمینی را هم برای خودشان و هم برای مردم تبیین کنند.

او در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به ابیاتی از مشفق کاشانی به بحث تجدید میثاق با آرمان‌های امام پرداخت وگفت: اصلاح‌طلبان علیرغم همه بدخلقی‌ها در صحنه مانده‌اند و اسلام رحمانی که قرائت حضرت امام بوده را پذیرفته و خود را ملتزم به آن می‌دانند و سعی می‌کنند این قرائت از اسلام را به جوانان انتقال دهند.

دبیر کل جمعیت زنان مسلمان نواندیش ادامه داد: ما وظیفه خود می‌دانیم در کنار شکایت و اعتراض به دلیل ردصلاحیت‌ها، آنچه را که به واسطه همدلی در سال ۹۲به دست آوردیم، در ۷ اسفند ۹۴ با حاضر شدن آگاهانه پای صندوق‌های رای ادامه دهیم.

راکعی در پایان خطاب به مردم اعلام کرد: از عموم مردم می‌خواهیم به لیستی که توسط ائتلاف اصلاح‌طلبان و همچنین گروه‌هایی که به صورت معقول به مسائل می‌پردازند، تهیه شده رای دهند.

نوشته راکعی: اصلاح‌طلبان علیرغم همه بدخلقی‌ها در صحنه مانده‌اند اولین بار در خبرداغ پدیدار شد.

مد روز

کانون نماز

Comments are closed.