خرید و فروش مسکن مهر آزاد است

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در مسکن مهر گفت: خرید و فروش مسکن مهر به شکل اعیانی آزاد بوده و هیچ مانعی وجود ندارد.
خبرگزاری فارس: احمد اصغری مهرآبادی عصر امروز در مراسم افتتاح مساکن مهر در اردبیل اظهار کرد: از مجموع دو میلیون و ۲۲۰ هزار واحد مسکن مهر شروع شده در کشور به عنوان یک طرح عظیم در تأمین سرپناه مناسب برای هموطنان، با انعقاد قراردادی که با بانک‌ها شده تاکنون بیش از یک میلیون و ۸۸۰ هزار واحد در کشور تحویل متقاضیان شده است.

وی با بیان اینکه ۳۵۰ هزار واحد مسکن مهر نیز در کشور در حال احداث است، تصریح کرد: ۲۰۵ هزار واحد از این تعداد در مرحله نازک‌کاری و ۹۵ هزار واحد مسکن نیز در مرحله سفت‌کاری است که تلاش می‌کنیم با همراهی دولت تدبیر و امید تا پایان سال آینده پرونده مسکن مهر را در کشور ببندیم.

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در مسکن مهر گفت: از این تعداد سهم استان اردبیل ۵۲ هزار واحد بوده که با افتتاح‌های امروز به تعداد سه هزار و ۸۸۲ واحد، در مجموع ۴۸ هزار واحد مسکن مهر در استان اردبیل تحویل متقاضیان شده است.

اصغری مهرآبادی افزود: چهار هزار واحد مسکن مهر باقی مانده نیز در نیمه اول سال آینده تحویل متقاضیان می‌شود تا استان اردبیل که یکی از استان‌های پیشتاز در تکمیل سرپناه برای هموطنان است، بتواند پرونده مسکن مهر خود را ببندد.

وی در مورد خرید و فروش مسکن مهر و فروش اعیانی آن بیان کرد: هیچ منعی در این زمینه وجود ندارد و هرگونه خرید و فروش آزاد است.

ساخت مسکن مهر اعتبار دولتی ندارد

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در مسکن مهر در مورد پرداختی مردم در بهره‌مندی از مسکن مهر اضافه کرد: از نظر ساخت مسکن مهر بر عهده متقاضیان است و دولت تنها در تکمیل زیرساخت‌ها ورود پیدا کرده و تلاش می‌کند تا برخی از نواقص را برطرف کند.

اصغری مهرآبادی با یادآوری اینکه با پرداخت تسهیلات ۲۵ تا ۳۰ میلیون تومانی بخشی از این هزینه‌ها تأمین می‌شود، ادامه داد: متقاضیان مسکن مهر هر چه زودتر آورده خود را تکمیل کنند، واگذاری این واحدها نیز به سرعت انجام می‌شود.

وی ضرورت توسعه پیشرفت فیزیکی مساکن مهر را براساس آورده متقاضیان یادآور شد و اظهار کرد:‌ امیدواریم هر چه سریعتر این کار به انجام برسد.

اصغری مهرآبادی در مورد فروش ۸۰ هزار مسکن مهر مازاد بدون پیش شرط نیز گفت: کمیته‌ای در این زمینه تشکیل شده تا به سرعت این واگذاری‌ها به متقاضیان جدید انجام شود.

نوشته خرید و فروش مسکن مهر آزاد است اولین بار در خبرداغ پدیدار شد.

شهر خبر

کانون نماز

Comments are closed.