خریداری زمین جدید بهشت زهرا (س)

معاون خدمات شهری شهرداری تهران از خرید زمینی به مساحت ۴۵۰ هکتار در جنوب بهشت زهرا (س) برای مکان جدید بهشت زهرا (س) خبر داد.
خبرگزاری ایسنا: معاون خدمات شهری شهرداری تهران از خرید زمینی به مساحت ۴۵۰ هکتار در جنوب بهشت زهرا (س) برای مکان جدید بهشت زهرا (س) خبر داد.

مجتبی عبداللهی گفت: با آستان حضرت امام خمینی (ره) توافق کردیم تا زمین‌هایی که در جنوب بهشت زهرا (س) متعلق به آستان امام راحل است توسط شهرداری تهران خریداری شود.

وی افزود: توافق صورت گرفته اما زمینها هنوز تحویل گرفته نشده، به محض اینکه این زمین‌ها به شهرداری تهران تحویل داده شود، اطلاع‌رسانی دقیق‌تری انجام خواهد شد.

معاون خدمات شهری شهرداری تهران در تشریح مکان جدید بهشت زهرا (س) گفت: مکان جدید با مساحت ۴۵۰ هکتار می‌تواند معضل کمبود جا را به طور کلی حل کند. بهشت زهرا در سال ۱۳۴۵ خریداری و اولین متوفی در سال ۱۳۴۹ در آن دفن شد. با گذشت ۵۰ سال از دفن اموات در بهشت زهرا(س) حدود یک میلیون و ۵۰۰ هزار متوفی در سه فاز در آن دفن شده است.

عبداللهی تاکید کرد: مجموعا بهشت زهرا (س) با ۳ فاز به همراه حرم حضرت امام خمینی (ره) حدود ۷۵۰ هکتار است. در نتیجه اگر مکان جدید با مساحت ۴۵۰ هکتار به این مجموعه اضافه شود، مشکل کمبود جا به طور کامل حل خواهد شد.

وی به رایزنی‌ها با دولت برای تأمین زمین دفن اموات در سه نقطه از شهر تهران خبر داد و افزود: مطالعات ما نشان می‌دهد که بهشت زهرا (س) باید در سه نقطه غرب؛ شرق و جنوب شرق تهران وجود داشته باشد. درحال حاضر در ایام پایانی سال یا ایام تعطیل شاهد حجم سنگین ترافیک در محدوده بهشت زهرا (س) هستیم، لذا موضوع احداث بهشت زهرا در سه نقطه شهر تهران را درخواست و پیگیری می‌کنیم. امیدواریم دولت نیز در این موضوع به شهرداری تهران کمک کند و با ایجاد تسهیلات و صدور مجوزات لازم، موجب تسهیل در این امر شود.

معاون خدمات شهری شهرداری تهران تاکید کرد: در حال حاضر مکان جدید در جنوب بهشت زهرا (س) خریداری شده است و به محض تحویل گرفتن، اقدامات لازم و اطلاع رسانی دقیق‌تر انجام خواهد شد.

نوشته خریداری زمین جدید بهشت زهرا (س) اولین بار در خبرداغ پدیدار شد.

تکنولوژی جدید

مدرسه

Comments are closed.