انتشار تصاویر دیدارهای «هیکل» با «نصر الله»

تصاویر دیدارهای «محمد حسنین هیکل» روزنامه‌نگار معروف مصری با دبیر کل حزب الله لبنان بازتاب گسترده‌ای در فضای مجازی یافت.

به گزارش مشرق، انتشار برخی تصاویر دیدارهای «محمد حسنین هیکل» روزنامه‌نگار و اندیشمند مشهور مصری با «سید حسن نصرالله» دبیر کل حزب الله بازتاب وسیعی در فضای مجازی پیدا کرد.

انتشار تصاویر دیدارهای «هیکل» با «نصر الله»

اولین دیدار هیکل با نصر الله

حزب الله لبنان عصر دیروز (چهارشنبه) در پی درگذشت محمد حسنین هیکل با صدور بیانیه‌ای درگذشت این روزنامه نگار و مورخ سرشناس ملی گرای عرب را به مردم مصر، روزنامه نگاران این کشور و ملت‌های عرب تسلیت گفته بود.

حزب الله در این بیانیه با اشاره به اینکه فکر، قلم و عمر سیاسی مرحوم هیکل در مکتب میهن پرستی عربی تصریح کرد که حسنین هیکل با وطن پرستی صادقانه خود همواره به مهمترین مسائل جهان عرب و در راس آنها مسئله فلسطین توجه داشت.

انتشار تصاویر دیدارهای «هیکل» با «نصر الله»

مقاومت لبنان در ادامه این بیانیه تاکید کرد که مرحوم هیکل روابط محکمی با مقاومت و رهبران آنها در راستای حفظ خط وحدت، جهاد و پیروزی داشت و یاد وی در ذهن و قلب ما باقی می‌ماند.

صبح دیروز «محمد حسنین هیکل» نویسنده و روزنامه‌نگار مطرح عربی و مشاور «جمال عبدالناصر» رئیس‌جمهور فقید مصر، پس از یک دوره بیماری، در ۹۳ سالگی درگذشت.

انتشار تصاویر دیدارهای «هیکل» با «نصر الله»

پیش ازاین نیز چندین بار شایعاتی مبنی بر فوت وی در شبکه‌های اجتماعی مطرح و هر بار نیز با تکذیب خانواده حسنین هیکل مواجه شده بود.

حسنین هیکل، به عنوان یک ایران شناس نیز مطرح بود، وی در ایام ملی شدن صنعت نفت در ایران حضور داشت و گزارش‌های این واقعه را به جمال عبدالناصر ارسال می‌کرد که همین اقدام انگیزه رئیس‌جمهور مصر برای ملی کردن کانال سوئز را چندین برابر کرد.

انتشار تصاویر دیدارهای «هیکل» با «نصر الله»

او همچنین در قضیه ادعای امارات بر سر جزایر سه گانه نیز، این ادعا را ساختگی و با انگیزه‌های سیاسی می‌دانست و بر ایرانی بودن این جزایر همواره تاکید کرده است.

نوشته انتشار تصاویر دیدارهای «هیکل» با «نصر الله» اولین بار در خبرداغ پدیدار شد.

موسیقی روز

استخدام ایران

Comments are closed.